Достапни линкови

logo-print

Воени вежби на морнарицата на Јужна Кореја


Јужна Кореја ќе спроведе големи вежби на морнарицата во близина на морската граница со Северна Кореја, објави министерството за одбрана. До вежбите доаѓа како предупредување по нападот врз јужнокорејскиот воен брод во март годинава, во кој загинаа 46 морнари. Одбранбени претставници соопштија дека вежбата вклучува учество на 29 бродови и 4 500 припадници на армијата и на морнарицата.
XS
SM
MD
LG