Достапни линкови

logo-print

Русија се справува со пожарите


Од руското министерство за итни случаи соопштуваат дека во последните 24 часа се појавиле повеќе од 400 нови пожари, пожарникарите успеале да изгаснат 300, повеќе од 500 продолжиле да горат и понатаму , а некои од нив се надвор од контрола. Пожарникарите се фокусирани на оганот кој гори во близина на нуклеарниот објект во Соров во близина на Москава Претседателот Дмитриј Медведев денеска отпушти неколку високи воени претставници поради небрежност откако пожарите опустошија воена база.

XS
SM
MD
LG