Достапни линкови

logo-print

Пчелари виновни за пожарот на Самос


Тројца пчелари се обвинети дека го предизвикале шумскиот пожар на грчкиот остров Самос, соопштуваат грчките власти. Против пчеларите се подигнати обвиненија. Поради пожарот на Самос во понеделникот беше прогласена вондредна состојба , а стотици туристи од крајбрежните хотели беа евакуирани. Огнот е целосно изгаснат денеска.
XS
SM
MD
LG