Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајна несреќа на патот Штип-Велес 4 загинати


Четворица луѓе загинале во сообраќајна несреќа на патот Штип- Велес . Во сообраќајната несреќа се повредени уште двајца кои се пренесени во болницата во Штип. Несреќата се случила кога дирекно се судриле два автомобили од марката Голф, соопштуваат од штипската полиција.
XS
SM
MD
LG