Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напад во Пакистан тројца мртви


Бомбаш самоубиец ја активирал бомбата во близина на полициска станица во северниот град Пешава во Пакистан, соопштуваат од полицијата. Во нападот се убиени тројца луѓе, вклучувајќи и еден полициски офицер. Во експлозијата настрадале и две возила.
XS
SM
MD
LG