Достапни линкови

logo-print

Лидерот на чеченските милитанти не се повлекува


Лидерот на чеченските милитансти Доку Умаров изјави дека нема да се повлече од функцијата. Претходно беше објавено видео во кое Умаров изјавува дека се повлекува од здраствени причини и дека ќе го препушти водството на исламистичката организација на Асламбек Вадалов. Но во последното видео обраќање Умаров вели дека претходната изјава била лажни и дека тој има добро здравје.
XS
SM
MD
LG