Достапни линкови

logo-print

Средба на лидерите на двете заедници на Кипар


Во Никозија денеска ќе се оддржи уште една средба меѓу лидерите на двете заедници во Кипар во рамките на нивниот дијалог за обединување на островот, соопштуваат кипарските грчки медиуми. Се очекува кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските Турци Дервиш Ероглу да продолжат со разгледување на прашањето за сопственоста на имотите.
XS
SM
MD
LG