Достапни линкови

logo-print

Емиратите ја бранат одлуката за цензура на Блек Бери


Обединетите Арапски Емирати ја бранат својата одлука да цензурираат неколку клучни услуги на Блек Бери откако Вашингтон го критикуваше таквиот чекор. Амбасадорот на Емиратите во Вашингтон изјави дека земјата има право да го контролира протокот на информациите за добро на својата нација. Вчера портпаролот на Стејт Департментот изјави дека САД се разочарани од таквиот потег на Обединетите Емирати. Портпаролот изјавил дека администрацијата на Обама ќе разговара со властите во Арапските Емират за причината зошто ја воведуваат забраната
XS
SM
MD
LG