Достапни линкови

logo-print

Сушата со големи последици врз жетвата во Русија


Руските власти проценуваат дека поради големата суша во земјата, приносите од жито ке бидат намалени за милиони тони. Попрецизни бројки се очекуваат во средината на месецот кога ќе започне жетвата во Сибир. Русија е еден од најголемите извозници на пченица во светот.
XS
SM
MD
LG