Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот Претседател Зардари во Лондон


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари денеска ја започнува посетата на Велика Британија по престојот во Франција. Односите меѓу Лондон и Исламабад се влошија минатата недела кога премиерот Дејвид Камерон при посетата на Индија посочи дека Пакистан тајно промовирал екстремизам. Зардари беше под притисок на домашната јавност да ја откаже посетата на Британија, но тој изјави дека во Лондон ќе одговори на изјавите на Камерон.
XS
SM
MD
LG