Достапни линкови

logo-print

Севернокорејската војска им се закани на јужнокорејските вооружени сили


Севернокорејската војска се закани дека ќе им возврати на јужнокорејските власти за воените вежби кои се организираа во близина на поморската граница меѓу двете земји. Севернокорејските воени сили се заканиле дека „со силен физички удар ќе ги здробат јужнокорејските воени сили“ кои организираа воени вежби во близина на поморската граница. Цивилните бродови биле предупредени да се оддалечат од границата.

XS
SM
MD
LG