Достапни линкови

logo-print

Кинеската армија организира воени вежби


Кинеската армија денеска започнува со петдневна воена вежба во која се вклучени хеликоптери и борбени авиони. Кинеските медиуми во изминативе неколку недели известуваа за неколку воени вежби. Претходно, овие настани се одвиваа во тајност, но кинеската армија во изминативе неколку месеци се обидува да биде поотворена кон јавноста.
XS
SM
MD
LG