Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во официјална посета на Јапонија


Шефот на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска треба да допатува во официјална посета на Јапонија. Тој во Хирошима ќе присуствува на комеморативна церемонија за жртвите од првото нуклеарно бомбардирање. По церемонијата, Ки Мун ќе отпатува за Нагасаки каде би требало да се сретне со јапонските лидери.

XS
SM
MD
LG