Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати во Пакистан ќе расте, очекуваат властите


Пакистанските власти очекуваат дека ќе расте бројот на настрадани во поплавите кои ја зафатија земјата. До денеска повеќе од 1.500 лица настрадаа во северозападниот дел на земјата. Од Организацијата на обединетите нации соопштија дека 980.000 лица останале без покрив над глава. Се очекува дека бројот на бездомници ќе надмине 1 милион лица.
XS
SM
MD
LG