Достапни линкови

logo-print

Завршува мисијата на САД во Ирак


Амриканскиот претседател Барак Обама денеска во телевизиско обраќање соопшти дека американските воени трупи до 31 август оваа година ќе се повлечат од Ирак.
XS
SM
MD
LG