Достапни линкови

logo-print

Во пожар во старечки дом во Јужна Африка 18 жртви


Во пожар во еден старечки дом во близина на Јоханезбург во Јужна Африка загинале 18 луѓе, соопштуват тамошните власти. Пожарникарите успеале да спасат 84 луѓе. Се уште не се знае причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG