Достапни линкови

logo-print

Бритиш Петролеум го запечатува нафтениот извор


Бритиш Петролеум денеска може да почне со запечатување на нафтениот извор во Мексиканскиот Залив. Американските власти изјавија дека инжинерите се подготвуваат за зафатот со кој треба да го запечатат изворот. Дупката од која повеќе од 2 месеци се излеваа по 60 илади барели нафта дневно сега е привремено запечатена.
XS
SM
MD
LG