Достапни линкови

logo-print

Експлозија во домот на лидер на Хамас


Палестинците соопштуваат дека голема експлозија одекнала во Газа, во домот на еден од командантите на военото крило на Хамас, Ала Аднаф.
Најмалку 17 луѓе се пренесени во болница, а има и непотврдени информации за жртви. Палестинците обвинуваат дека Израел го бомбардирал домот на Аднаф, но Израел негира.
XS
SM
MD
LG