Достапни линкови

logo-print

Националистички транспарент на прославата на Илинден во Бугарија


На одбележувањето на годишнината од Илиндинското востание во Илинденци во близина на Благоевград, Бугарија бил истакнат транспарент на кој пишувало „Македонија е Бугарска. Транспарентот го истакнале членовите на софиската партија ВМРО на Красимир Каракачанов. Транспарентот не бил тргнат и по укажувањето на организаторот на манифестацијата.
XS
SM
MD
LG