Достапни линкови

logo-print

Обама ја оценил својата работа како недовршена


Американскиот претседател Барак Обама денеска изјавил дека неможе да даде конечна оценка за своето претседателствување. Тој во интервју за американската телевизија Си-Би-Ес изјавил дека неговата работа е недовршена . Обама ги навел своите достигнувања ,како спречувањето на целосен колапс на економијата и усвојувањето на законот за здраствено осигурување. Американскиот претседател изјавил дека понекогаш има впечаток дека неговата администрација не ги добива заслугите зато што Американците и понатаму се уплашени, незадоволни и фрустрирани.
XS
SM
MD
LG