Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајна несреќа во Индија 20 мртви


Камион кој превезувал хинду верници паднал во клисура во планински регион во северна Индија при што загинале најмалку 20 луѓе. Верниците биле на пат до реката Ганг за верски ритуал. Полицијата досега во клисурата длабока 200 метри пронашла тела на 20 жртви ,а трага по уште 7 исчезнати луѓе.
XS
SM
MD
LG