Достапни линкови

logo-print

Во Канада се урнал авион кој гаснел пожари


Се урнал авион кој учествувал во гаснењето на пожари во Британска Колумбија во западна Канада, соопштуваат локалните власти. Во авионот имало двајца луѓе. Во Британска Колумбија има околу 300 шумски пожари, а најголемиот зафатил површина од 25 километри квадратни. Во гаснењето на пожарите учествуваат најмалку 1.000 пожарникари на кои им помагаат авиони и хеликоптери.

XS
SM
MD
LG