Достапни линкови

logo-print

Во експлозија во рудник во Кина 17 загинати


Најмалку 17 луѓе загинаа, а 68 се повредени во експлозија во рудник за јаглен на северот од Кина, соопштија кинеските власти.
Експлозијата се случила во близина на градот Линферн во северната покраина Шанкси. Жртвите загинале во пожарот по експлозијата . Некои од медиумите јавуват дека причина за експозијата може да биде и нелегално складиран експлозив во рудникот.
XS
SM
MD
LG