Достапни линкови

logo-print

При лизгање на земјиште во Авганистан 65 мртви


Најмалку 65 луѓе загинале во Авганистан при лизгање на земјиште како последица на поплавите кои ја зафатија земјата. Раководителот на националното тело за катастрофи изјавил дека од лизгањето на земјиштето биле погодени 1.000 семејстава, па така бројот на жртви може да биде и поголем.
XS
SM
MD
LG