Достапни линкови

logo-print

Пронајдена црната кутија од пакистанскиот авион


Пакистанки официјални лица соопштуваат дека ја пронашле црната кутија од авионот кој се урна во средата при што загина сите 152 патници. Пакистанките власти велат дека се уште е рано да се каже што содржи кутијата, но се надеваат дека ќе им помогне во истрагата за падот на авионот, кој се урна на 2 километри пред Исламабат во планински предел, за време на обилни дождови
XS
SM
MD
LG