Достапни линкови

logo-print

Јули насмртоносен за американците во Авганистан


Јули е најсмртоносен за американските војници во Авганистан откако започна војната пред девет години. Овој месец загинаа 63 војници на САД, а минатиот месец 60. Овој период порасна и бројот на жртвите меѓу странските сили. Претседателот Барак Обама реши да испрати доплнителни 30 илјади војници во земјата пред фазното повлекување кое треба да започне во јули 2011 година.
XS
SM
MD
LG