Достапни линкови

logo-print

Протести на авганистанци по сообракајка на НАТО во Кабул


Група авганистанци протестираа пред американската амбасада во Кабул откако возило на НАТО се судри ви цувиулен автомобил, при што неколку луѓе загинаа. НАТО испратиле сили за брза интервенција во тој реон.
XS
SM
MD
LG