Достапни линкови

logo-print

Белград домаќин на состанок на неврзаните


Белград оваа есен ќе биде домаќин на јубилејниот собир по повод 50 годишнината од одржувањето на првиот самит на Движењето на неврзаните земји во тогашниот главен град на поранешна Југославија. Оваа одлука била донесена на состанокот на координационото биро на Движењето во Њујорк на кој синоќа зборувал и шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ.
XS
SM
MD
LG