Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во хеликоптерска несреќа во Грција


Грчката државна телевизија јави дека две лица загинале, откако борбен хеликоптер од типот Апачи се урнал во близина на Атина. Несреќата се случила денеска во воената база Мегара, на околу 40 километри од Атина.
XS
SM
MD
LG