Достапни линкови

logo-print

Иран подготвен на разговори за размена на гориво


Шефот на иранската програма за атомска енергија Али Акбар Салехи изјави дека Техеран е подготвен во наредниве неколку денови да одржи разговори со Соединетите држави, Русија и Франција за размена на нуклеарно гориво. До ова најава дојде откако Западот повика на разговори со Иран во септември, но за сите аспекти на контроверзната нуклеарна програма на таа земја.
XS
SM
MD
LG