Достапни линкови

logo-print

Собранието ќе расправа за интерпелацијата на Јанкуловска


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 116. седница на која пратениците ќе расправаат за интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
Опозициските СДСМ и НСДП поднесоа интерпелација за работата на Јанкулоска по инцидентот што се случи во Собранието на 1 јули годинава. Според собранискиот Деловник, претресот по интерпелацијата трае најмногу еден работен ден.
XS
SM
MD
LG