Достапни линкови

logo-print

Камерон си стои на изјавата за Пакистан


Британскиот премиер Дејвид Камерон си стои на својот став за Пакистан и за неговото справување со тероризмот. Камерон вчера при посетата на Индија изјави дека Пакистан треба да престане со извозот на тероризам. Неговата изјава доаѓа по откривањето на тајни американски воени документи во кои имало податоци за поврзаност меѓу пакистанската разузнавачка служба и Талибанците во Авганистан.Пакистанскиот висок преставник Ваид Шамсул Хасан го нарече Камерон незрел политичар , а исто така изјави дека Камерон ги уништува малите шанси за помирување меѓу Пакистан и Индија.
XS
SM
MD
LG