Достапни линкови

logo-print

Уапсен службеник во косовската влада


Службеник во владата на Косово денеска бил уапсен во рамките на истрагата за злуоптреби во министерството за сообраќај, соопшти ЕУЛЕКС, без да го наведе името на уапсениот. Тој е обвинет за затајување докази
XS
SM
MD
LG