Достапни линкови

logo-print

Медведев го потпиша законот за поголеми овластувања на ФСБ


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го потпиша законот за проширување на овластувањата на Федералната служба за безбедност. Групите за човекови права велат дека законот, кој веќе е усвоен од Долниот и Горниот дом на парламентот, всушност ја става Федералната служба над другите закони во земјата.
XS
SM
MD
LG