Достапни линкови

logo-print

Ганиќ пристигна во Сараево


Поранешниот член на босанското претседателство Ејуп Ганиќ се врати во Сараево, еден ден откако британскиот суд го прогласи за невин и ја одби жалбата на Србија за негова екстрадација, поради воени злосторства. Ганиќ на аеродромот во Сараево беше пречекан од илјадници поддржувачи. Тој беше уапсен од британските власти во март годинава.
XS
SM
MD
LG