Достапни линкови

logo-print

Бугарин шверцувал 10 милиони филтри за цигари во Турција


Турските цариници на граничниот пункт Хамзабејли-Лесово открија шверцувана пратка од 10.850.000 филтри за цигари во обид да бидат внесени од Бугарија во Турција.
Пратката била пронајдена во шлепер со бугарска регистрација управуван од бугарски државјанин кој е приведен.
Минатата недела на тој граничен премин беше откриена пратка со 13 милиони филтри за цигари.
XS
SM
MD
LG