Достапни линкови

logo-print

Тонга ќе испрати војници во Авганистан за да создаде работни места


Малото пацифичко кралство Тонга реши да испрати војници во Авганистан бидејки било побезбедна борбата против талибанците отколку во Ирак. Тонга е во економска криза и на ова гледа како на можност за обезбедување работни места. Во ноември ќе бидат испратени првите 55 војници од вкупно предвидените 275 кои ќе ротираат во две годишен период.
XS
SM
MD
LG