Достапни линкови

logo-print

Екстремистите одговорни за смртта на грчкиот новинар


Грчката екстремистичка група Секта на револуционерите денеска ја презеде одговорноста за убиството на новинарот Сократис Гиолијас во Атина на 19 јули. Групата преку соопштение во најтиражниот грчки весник Та Неа ја презеде одговорноста за убиството. Новинарот кој се занимавал со истржувачко новинарство е убиен пред неговата куќа
XS
SM
MD
LG