Достапни линкови

logo-print

Демонстранти повредени со гумени куршуми


Чувари на енергетска компанија во Романија со гумени куршуми повредиле пет луѓе што протестирале пред фирмата поради изградбата на генератори во нивниот селски атар. Шефот на полицијата соопштил дека инцидентот настанал кога група локални жители се обиделе да влезат каде што се градат електро-ветерниците, тврдејќи дека фирмата ЧЕЗ нема градежна дозвола за нивна изградба. Според шефот на полицијата , чуварите стрелале со гумените куршуми во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG