Достапни линкови

logo-print

Во Сараево протести против забраната за бурки


Во Сараево денеска група на луѓе протестираат против усвојувањето на законот за забрана на носење бурки. Од здружението „Рамноправност за сите“ кои го организиарале протестот велат дека ќе поднесат барање до Собранието да не го усвојуваат законот, во спротивно тие ќе мора да го кршат.Утре Комисијата за човекови права треба да го разгледува предлог законот за забрана на носење бурки во јавноста.
XS
SM
MD
LG