Достапни линкови

logo-print

Србија продолжува со дипломатските акции


Шефот на правниот тим кој ја застапуваше Србијa пред мeѓународниот суд за правда Душан Батаковиќ изјави дека мислењето на Судот преставува неуспех за државата ,но тоа нема да ги спречи понатаму да преземаат дипломатски акции за зачувување на територијалниот интегритет на Србија. Тој се обрати на вонредната седница која се одржува во српското Собрание а на која се расправа за понатамошните чекори на Србија по советодавното мислење за Косово од страна на Меѓународниот суд за правда.
XS
SM
MD
LG