Достапни линкови

logo-print

Седница на кабинетот на Саркози поради убиениот французин од Ал Каеда


Францускиот Претседател Никола Саркози свика итна седница на владата по соопштението на Ал Каеда за земјите од Магреб дека е убиен францускиот заложник. 78 годишниот инжињер Мишел Жермено е убиен во знак на одмазда за загинувањето на 6 нејзини припадници во акцијата на војската на Мавританија изведена со подршка на француските сили.
XS
SM
MD
LG