Достапни линкови

logo-print

Израелски авиони бомбардираа цели во Газа


Израелски воени авиони ноќеска бомбардирале цели во северна Газа и два шверцерски тунела на југот на Газа. Засега нема извештаи за жртви или повредени. Според израелската армија, нападите се возвратни за ракетните напади врз израелските заедници во јужниот дел на пустината Негев за време на викендот. Тунелите пак спотред Израел се користат за шферцување оружје од Египет.
XS
SM
MD
LG