Достапни линкови

logo-print

Иванов во Швајцарија


Претседателот Ѓорге Иванов кој престојува во дводневна официјална посета на Швајцарската конфедерација денеска ќе се сретне со неговата швајцарска колешка Дорис Лојтхард. Во рамките на посетата, вчера Иванов имаше средба со претставници на здруженијата на иселениците. Тие, како што е соопштено, притоа се интересирале за начинот на кој ќе се спроведува гласањето на дијаспората.
XS
SM
MD
LG