Достапни линкови

logo-print

47 години од скопскиот земјотрес


Градот Скопје ќе ја одбележи 47 годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје. По тој повод ќе биде положено цвеќе пред Споменикот на загинатите во земјотресот, а ќе се одржи и традиционална крводарителска акција на Црвениот крст на град Скопје. Во земјотресот животот го загубија 1.070 луѓе, а 3.000 беа повредени.
XS
SM
MD
LG