Достапни линкови

logo-print

Седница на српскиот парламент


Парламентот на Србија на барање на Владата, денеска ќе одржи вонредна седница. На седницата ќе се расправа за владината предлог одлука за мислењето на Меѓународниот суд на правдата за легалноста на косовската независност и за продолжување на активностите на Србија во, како што се наведува, одбрана на нејзиниот суверенитет.
XS
SM
MD
LG