Достапни линкови

logo-print

Министерски совет на ЕУ во Брисел


Министрите за надворешни работи на земјите членки на Европската унија ќе се состанат во Брисел. На состанокот, меѓу другото ке биде разгледано какви заклучоци треба да бидат извлечени од советодавното мислење на Меѓународниот суд на правдата за Косово. Се очекува да биде разменето мислење и за состојбата во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG