Достапни линкови

logo-print

Талибанците ги заробиле американските војници


Талибанските бунтовници во Авганистан велат дека држат еден од двајцата американски војници, кои исчезнаа од нивната база во петокот, и дека го имаат телото на вториот војник, кој бил убиен. Портпаролот на Талибанците за Ројтерс изјавил дека раководството подоцна ќе одлучи за судбината на американските војници. Претходно имаше извештаи дека се бара замена за војниците со заробени бунтовници.
XS
SM
MD
LG