Достапни линкови

logo-print

Итна седница на српскиот Парламент за Косово


Српската Влада упати барање до парламентот за закажување на итна седница во понеделник, на која ќе се разговара за мислењето на Меѓународниот суд за правда според кое, независноста на Косово не е во спротивност со меѓународното право. На седницата треба да
се дефинираат активностите на Србија за одбрана на територијалниот суверенитет и интегритет.
XS
SM
MD
LG