Достапни линкови

logo-print

Талибанците бараат размена на војникот за затвореници


Авганистанsки официјални лица сопштиле дека Талибанците понудиле да се заменат телото на убиениот американски војник со талибански затвореници. Шефот на провинцијата во Лагор соопштил дека понудата била направена преку посредници. Телото е на еден од двајцата американски војници кои исчезнаа во петокот. Талибанците соопштиле дека другиот војник сеуште е жив.

XS
SM
MD
LG